Eschscholzia Californica -uute

Eschscholzia Californica -uute

Tuotteen nimi: Eschscholzia Californica -uute
Kasvilähde: Eschscholzia Californica Plant
Testimenetelmä: HPLC/UV
CAS NRO: 90028-46-9
Ulkonäkö: Hieno keltaisenruskea jauhe
Näyte: 10-20g ilmaiseksi
Sertifikaatti: ISO9001, ISO22000, HACCP, KOSHER
Lähetä kysely
Keskustele nyt
Kuvaus
Tekniset parametrit
 

Tuotteen kuvaus

 

product-383-288

Eschscholzia Californica -uute, joka tunnetaan yleisesti nimellä Kalifornian unikkouute, on johdettu Eschscholzia californica -kasvin eloisista keltaoransseista kukista. Rauhoittavista ominaisuuksistaan ​​tunnettua uutetta käytetään laajalti luonnollisissa terveystuotteissa, erityisesti lisäravinteiden ja yrttilääkkeiden markkinoilla. Uute on pitkään käytetty perinteisessä lääketieteessä lievien rauhoittavien ja kipua lievittävien vaikutusten vuoksi, ja siitä on tullut suosittu ainesosa rentoutumisen edistämisessä, stressin vähentämisessä ja unen laadun parantamisessa.

 

Kingsci on erikoistunut tarjoamaan korkealaatuista uuttetta, mikä takaa luotettavan toimitusketjun maailmanlaajuisille jakelijoille ja valmistajille. Tuotatpa sitten luonnollisia terveysravintolisiä tai kosmeettisia formulaatioita, tuotteemme täyttää tiukimmat laatustandardit.

 

 

Kemiallinen koostumusEschscholzia Californica -uutejauhe

 

Komponentti

prosenttiosuus (%)

Flavonoidit

0.2% - 0.6%

Saponiinit

0.1% - 0.3%

 

 

Eschscholzia Californica -uutejauheTekniset tiedot

 

Erittely

Yksityiskohdat

Ulkonäkö

Hieno keltaisenruskea jauhe

Haju

Tyypillinen haju

Alkaloidisisältö

Suurempi tai yhtä suuri kuin 0,5 %

Liukoisuus

Liukenee veteen ja etanoliin

 

 

Eschscholzia Californica -uutejauheToiminto

 

Eschscholzia Californica -uute tarjoaa useita terveyshyötyjä, joten se on monipuolinen ainesosa erilaisiin käyttötarkoituksiin:

1. Rauhoittavat vaikutukset

Uute tunnetaan kyvystään edistää rentoutumista aiheuttamatta riippuvuutta. Se voi auttaa lievittämään unettomuutta, ahdistusta ja lievää kipua.

2. Natural Sleep Aid

Luonnollisena vaihtoehtona synteettisille unilääkkeille uute voi auttaa parantamaan unirytmiä ja -laatua.

3. Kivunlievitys

Perinteisesti päänsäryn, lihaskipujen ja hermokipujen lievittämiseen käytetty uute sisältyy yleisesti luonnollisiin kipua lievittäviin formulaatioihin.

4. Ahdistuneisuutta estävät ominaisuudet

Rauhoittavien vaikutustensa ansiosta sitä käytetään usein tuotteissa, jotka on suunniteltu vähentämään ahdistusta ja stressiä ilman lääkkeisiin liittyviä sivuvaikutuksia.

5. Lihasten rentoutuminen

Uutteen kyky rauhoittaa lihaksia tekee siitä hyödyllisen ainesosan tuotteissa, jotka tähtäävät fyysiseen rentoutumiseen ja palautumiseen harjoituksen jälkeen.

 

Sen luonnolliset, riippuvuutta aiheuttamattomat ominaisuudet tekevät siitä suosiman valinnan kuluttajille, jotka etsivät rohdosvalmisteita, mikä tarjoaa turvallisen ja tehokkaan vaihtoehdon reseptilääkkeille.

 

 

Eschscholzia Californica -uutejauheOminaisuudet

 

product-198-157

  • Luonnollinen lähde: johdettu Eschscholzia californicasta, kestävästä ja laajalti viljellystä kasvista.
  • Ei-riippuvuutta aiheuttava: Ei aiheuta riippuvuutta tai rauhoittaviin lääkkeisiin liittyviä sivuvaikutuksia.
  • Monipuolinen: Soveltuu käytettäväksi ravintolisissä, lääkkeissä ja kosmeettisissa koostumuksissa.
  • Ympäristöystävällinen: Uutettu ympäristötietoisilla menetelmillä.

 

 

Eschscholzia Californica -uutejauheSovelluskenttä

 

product-314-211

Ravintolisät

Sisältyy usein unilääkkeisiin, stressiä lievittäviin ja rentoutumistuotteisiin.

product-326-212

Funktionaaliset ruuat

Lisätty terveysruokiin ja juomiin ravintoarvon parantamiseksi.

product-313-213

Kosmetiikka

Sisältyy rentoutumista edistäviin tuotteisiin, kuten hierontaöljyihin ja voiteisiin.

 

 

Sertifikaatit

 

  • ISO 9001: Laadunhallinta
  • GMP: Good Manufacturing Practices
  • FDA-rekisteröity: varmistaa elintarvike- ja lääketurvallisuusmääräysten noudattamisen
  • Luomusertifikaatti: Saatavilla pyynnöstä
  • Kosher- ja Halal-sertifioitu: Soveltuu maailmanlaajuisille markkinoille

 

  product-286-396                     product-286-396                      product-286-396

 

 

Tehdas ja laadunvalvonta

 

Kingsci USA inventory list update

Poisto- ja käsittelylaitoksemme on varustettu huipputeknologialla, jonka avulla voimme tuottaa suuria määriä korkealaatuisia uutteita tehokkaasti. Meillä on toimipisteitä sekä Kiinassa että Yhdysvalloissa, mikä takaa nopean tuotannon ja jakelun.

 

Kingscillä laatu on tärkein prioriteettimme. Ylläpidämme tiukkoja laadunvalvontaprosesseja tuotannon kaikissa vaiheissa:

  • Raaka-aineen hankinta: Hankimme vain parhaat Eschscholzia Californica -kasvit sertifioiduilta viljelijöiltä.
  • Huippuluokan tuotanto: Tuotantolaitoksemme ovat GMP-sertifioituja, mikä takaa turvalliset ja puhtaat uuttoprosessit.
  • Testaus: Jokaisen erän puhtaus, teho ja konsistenssi testataan tarkasti, jotta varmistetaan, että se täyttää alan standardit.

 

 

Palvelu ja tuki

 

product-334-151

  • Mukautetut formulaatiot: Teemme tiivistä yhteistyötä asiakkaidemme kanssa kehittääksemme mukautettuja otteita, jotka täyttävät erityisvaatimukset.
  • Nopea maailmanlaajuinen toimitus: Yhdysvaltalaisen varaston ja laajan maailmanlaajuisen jakeluverkoston ansiosta tarjoamme nopeat toimitusajat mihin tahansa paikkaan.
  • Tekninen tuki: Asiantuntijatiimimme on käytettävissä vastaamaan kysymyksiin ja antamaan ohjeita tuotesovelluksista.
  • Ilmaiset näytteet: Tarjoamme ilmaisia ​​näytteitä testausta ja arviointia varten ennen massaostoksen tekemistä.

 

 

UKK

 

K: Mikä on suositeltu uutteen annostus?

V: Tyypillinen annos vaihtelee 200 mg:sta 500 mg:aan päivässä, riippuen käyttötarkoituksesta.

 

K: Onko uute turvallinen?

V: Kyllä, suositellun annostuksen mukaisesti käytettynä sitä pidetään turvallisena. On kuitenkin aina suositeltavaa kääntyä terveydenhuollon ammattilaisen puoleen.

 

K: Voidaanko sitä käyttää yhdessä muiden lisäravinteiden kanssa?

V: Kyllä, se sisältyy usein formulaatioihin muiden yrttiuutteiden, kuten valeriaanin tai melatoniinin, kanssa parantamaan unta.

 

 

Miksi valita Kingsci

 

Kingscion johtava luonnollisten kasviuutteiden toimittaja, jolla on yli 17 vuoden kokemus alalta. Erotumme joukosta seuraavista syistä:

  • Yhdysvaltain sivukonttori ja varasto: varmistaa nopean toimituksen ja suuren varaston saatavuuden.
  • Täydelliset sertifioinnit: Täytämme kaikki kansainväliset standardit, mukaan lukien GMP, FDA, ISO, Kosher ja Halal.
  • Luotetut kumppanit: Meillä on pitkäaikaisia ​​kumppanuuksia alan johtajien, kuten Usanan, Amwayn ja Isagenixin, kanssa.
  • Kattava tuki: Tarjoamme räätälöityjä ratkaisuja, ilmaisia ​​näytteitä ja teknistä apua, joka auttaa sinua menestymään.

 

KS factory equipment

 

Jos tarvitsetEschscholzia Californica -uute, kiitosota meihin yhteyttä.

Suositut Tagit: Eschscholzia Californica -uute, Eschscholzia Californica -uutejauhe